Новини
Безпека дорожнього руху-це життя!!!
З метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму з 13 по 17 травня в гімназії було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.
У кожному класі було проведено низку тематичних бесід, вікторин, ігор та занять.
17 травня учні взяли участь у єдиному національному уроці «Безпечна дорога додому».
Під час проведення заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мову, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.
Ми й надалі працюватимемо над тим , щоб кожний маленький громадянин усвідомив, що найцінніше, що має людина – це життя, а знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах є запорукою не тільки власної безпеки, а й безпеки всіх учасників дорожнього руху.
УЧНІ ВОЛЕБАРАНЕЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ВІТАЮТЬ СВОЇХ МАТУСЬ!
Хай знають всі мами на світі,
Що їх дуже люблять діти!
вони Вас щиро-щиро вітають,
Цілують і обнімають.
СВІТЛОГО ВЕЛИКОДНЯ!
У кожній українській родині знають, що Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят.
Дорослі і малі із настанням весни чекають цього свята.
Учні 1-9 класів Волебаранецької гімназії підготували святкову виставку під назвою «Великдень крокує Україною». Напередодні світлого свята Пасхи учні та батьки створили неповторні великодні писанки, віночки, кошики. Вестибюль школи майоріє барвами, які підіймають настій в очікуванні свята Воскресіння Господнього.
Учні 6 класу привітали всіх присутніх та захисників України з прийдешнім світлим християнським святом Воскресіння Христового.
Нехай Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру.
Ми щиро бажаємо нам усім, щоб сонце Перемоги і Миру зійшло над Україною!
21 березня інспекторським складом Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області спільно з добровольцями місцевої пожежної команди с. Воля-Баранецька та представниками Самбірської районної організація Товариства Червоного Хреста України провели урок безпеки для школярів Волебаранецької гімназії.
Рятувальники в доступній та цікавій формі ознайомили школярів з основними правилами пожежної безпеки, роз’яснили дії в разі пожежі. Окремо зупинилися на мінній безпеці, як виглядають вибухонебезпечні предмети та що робити в разі їх виявлення.
Школярі мали можливість ознайомитись з професією рятувальника, оглянути пожежно - рятувальне обладнання, а також приміряти бойовий одяг, одягнути пожежну каску.
Уроки безпеки для дітей є важливим кроком у напрямку формування безпечного середовища для дітей. Вони допомагають дітям навчитися уникати небезпек, а в разі їх виникнення діяти правильно.
Новий “Синій кит” і “ПВК Редан”? В українських містах масово створюють телеграм-канали для підлітків, у яких жорстоко цькують одне одного та вимагають гроші. Хто за цим стоїть і наскільки небезпечний цей рух?
Відповіді на ці та інші запитання наводимо нижче. З вас – поширення та вподобайки, щоб застерегти інших батьків.
Телеграм-канали «Сущностьназва міста» (наприклад, «Сущность Киева|Что о тебе думают?», «Сущность Запорожья», «Сущность Одессы» etc.) стають усе популярнішими. Переважно їх створюють у великих містах, але трапляються і в містечках. У містах-мільйонниках може бути відразу по кілька каналів. Там жорстоко цькують дітей, деякі жертви кібербулінгу вже звернулися до поліції. Найдавніші “сущності”, які нам вдалося знайти, з’явилися ще минулого літа. Але справжньої популярности вони набули лише зараз.
Про що йдеться
На перший погляд, це черговий майданчик для онлайн-спілкування підлітків. Начебто для того, щоб учасники публічно писали, що вони думають про певну особу (щоразу нову фотографію пропонують адміни). Але насправді все це перетворилося на публічне цькування. Деякі дописи шокують дорослих: “плюньте на неї/нього”, “обходьте десятою дорогою”, “посилайте на…”, “бийте ногами” — це найневинніші заклики, про які ми можемо розповісти без ризику, що фейсбук нас заблокує.
Більшість публікацій в цих «сущностях» схожі на помсту друзям та знайомим. Або ж це може бути колективне цькування однокласника чи однокласниці. Якщо хтось хоче образити або підставити когось, йому достатньо надіслати через спеціальний бот фото того/тієї, хто не до вподоби і розповісти якусь гидоту про нього/неї. Все. Далі вже коментарі зроблять свою справу.
При чому фотографії відбирають найневдаліші, щоб ще більше підкреслити «ненормальність» жертви. Звідки беруть? Усе є у відкритому доступі, підлітки самі виставляють у соцмережах свої світлини, де вони виглядають дивакувато – це теж своєрідний підлітковий тренд. Або ж замовники можуть підстерегти свою жертву і сфотографувати – таке собі папараці.
Ні дописувачі, ні адміністратори таких каналів не відчувають жодної відповідальности, оскільки всі дописи анонімні. Ба більше — ще не було випадків, коли когось за таке покарали. Щоправда, на деяких телеграм-каналах жертвам пропонують дізнатися, хто їх замовив та/або видалити допис. Але це вже не безкоштовно, ціна питання – 200-400 гривень. Ніби й небагато, але для дитини може бути відчутно. Що стосується адмінів, то вони заробляють не на сумі, а на кількості наданих послуг, а також на рекламі (вейпів, підліткового одягу, інших телеграм-каналів тощо).
І все це на тлі тривожної статистики: за даними ЮНІСЕФ, 67% підлітків в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з булінгом. Згідно з даними Опендатабот, протягом року від початку повномасштабного вторгнення кількість кримінальних проваджень щодо булінгу склала 79, а торік ця кількість зросла до 96-ти. І хтозна, чи ось такі телеграм-канали не стають причиною цього.
Батьки б’ють на сполох
Враженнями про телеграм-канал «Сущность Южного» поділилася на сторінці міста Южний Людмила Леонова. Вона каже, що це вже другий такий канал, попередній видалили. Допис активно коментують і поширюють, ця тема надто чутлива, і батьки б’ють на сполох. Крім того, про підлітків із Южного вже пишуть й на каналі «Сущность Одессы».
“Батьки, пильнуйте своїх дітей, пильнуйте ці групи. Проведіть бесіди. Звертайте увагу, якими вони повертаються з вулиці. Дуже не хочеться, щоб хтось став жертвою цих подій. В одеській групі Сущность, також є фото южненських дітей, з вулицями де проживають, з номером школи та класу”, – розповідає пані Людмила.
Вона також звертає увагу на те, що кількість підписників каналу щодня ледве не подвоюється. За нашими спостереженнями, цьому сприяє і те, що підлітки активно відслідковують, чиї фото там публікують. Коли з’являється хтось із їхньої школи, це активно обговорюють на перервах і ще більше дітей підписуються на канал. Хтось уважно слідкує, щоб не проґавити чи часом його самого не замовили.
Найбільше батьків хвилює, що проконтролювати появу цих каналів дуже важко. Одні блокують, але наступного дня з’являються інші. Ба більше — на тлі такої популярности власники каналів на геть іншу тематику перейменовують їх також на “Сущность” – щоб зібрати якнайбільше підписників.
Діти вважають, що це смішно. Людмила Леонова розповіла нам, що їй писали деякі учасники цієї спільноти:
"Це були діти, яких я не знаю. Писали, що насправді нічого такого в цій групі не було. Мовляв, чого ви роздули ситуацію? Переконували, що всі ці публікації – це просто жарт. Діти вважають це розвагою. Але сумнозвісні «Синій кит» та «ЧВК Редан» теж починались зі звичайної гри”.
Схожою історією діляться також мешканці міста Дніпро. Так, учителька Оксана розповідає, що одного разу на перерві почула, як діти обговорюють цей канал та попросила його показати. Вона впізнала там багато дітей зі своєї та сусідніх шкіл, тож жінка одразу пішла до директорки, щоб якось вирішити це питання. Директорка звернулася до кіберполіції. За кілька днів канал заблокували.
ФСБ, російське ІПСО?
Ще не всі забули заклики до дитячих суїцидів через “гру” “Синій кит” та масові бійки підлітків – підписників “ЧВК Редан” в українських містах. Їхню появу діти розцінювали, як звичайну спільноту або субкультуру, частиною якої вони прагнули бути. Але згодом незвичні та карколомні завдання в «Синьому киті» змінилися спонуканням до самогубства. А субкультуру, яка пішла від аніме-воїна із зображення павука, хтось використав для влаштування масових сутичок підлітків. Спочатку вони відбувалися в російських містах, а трохи згодом – і в українських.
Національна поліція тоді призупинила дії підлітків, заблокувала 30 каналів і груп ПВК «Редан» в Україні. За офіційними висновками правоохоронців, “штучне поширення такої субкультури – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність”.
Ми проаналізували десятки телеграм-каналів під брендом «Сущность». Багато з них пов’язані в одну мережу й адмініструються одними й тими ж людьми, проте є й автономні. Нам не вдалося знайти однозначних доказів, що це частина російської ІПСО. Більшість підписників – це українські підлітки, адміністратори каналів для зв’язку вказують номери українських мобільних операторів. Немає жодного натяку на те, що над ними стоять російські куратори. Якщо більшість каналів «Редан» знаходилися на так званій росії, то “Сущності” переважно дислокуються саме в Україні. Нам вдалося знайти “Сущності” зі згадкою москви та пітєра в назві, проте кількість підписників там можна порахувати на пальцях.
Але це зовсім не означає, що росія не може їх використати з ворожими намірами. Навіть якщо ці канали створили й адмініструють самі українці, ніщо не заважає їх викупити російським пропагандистам та фсбшникам. Як бачимо, жодних моральних перепонів у власників таких каналів немає. Та й самі підписники – благодатна авдиторія для насаджування потрібних ворогу наративів. Інакше б вони не травили своїх друзів чи знайомих у таких жорстокий спосіб.
Ба більше, ми проаналізували, про що і як спілкуються українські підлітки на цих каналах. І побачили глибоку зануреність в російський культурний, соціальний та інформаційний простір. Бездоганна обізнаність в російських трендах, музиці, останніх чутках, цитування російських реперів, обмін стікерпаків із їхніми зображеннями та російськими “голосовими мемами”. А коли ми спробували вступити з ними в дискусію, нічого крім ненормативної лексики у відповідь не почули. І звісно — тотальна російськомовність навіть у “сущності львова”.
Важко не помітити певну циклічність: у 2022-му році «Синій кит» повернувся до України (перші згадки датуються 2017 роком), у лютому 2023-го – «ЧВК Редан», у лютому 2024-го – «Сущность» (насправді ще влітку минулого року, проте популярність набув лише зараз). Це може вказувати як на природну зміну трендів і субкультур серед підлітків, так і не штучне підігрівання уваги до цього явища.
Що радять у Кіберполіції
«По той бік новин» направив інформаційний запит до Кіберполіції України. Втім, відповідь протягом двох тижнів так і не отримали. Нам повідомили, що їм потрібно більше часу на підготовку відповіді, і нададуть її не пізніше, ніж протягом місяця. Щойно отримаємо, опублікуємо окремо або в оновленні до цього допису.
Натомість журналістам видання «Дніпро оперативний» вдалося поспілкуватися з представниками місцевого відділу Кіберполіції. Там порадили обов’язково фіксувати всі дописи з кібербулінгом і звертатися до поліції. Також варто робити скриншоти повідомлень, в яких вимагають гроші.
А журналісти «Южненського телебачення», які зняли сюжет про кібербулінг в «Сущностях Южного» наголосили, що цей телеграм уже заблокували представники кіберполіції https://youtu.be/8ebAvEhAMvU?t=259. Проте, заблокувати телеграм-канал не так просто, на це потрібен деякий час. Натомість створити новий можна в кілька кліків.
Компанія Telegram отримала від української влади перелік «потенційно проблемних» каналів і тепер їх аналізує. Про це повідомив представник платформи Ремі Вонг. Але хто саме надав список каналів, і чи є в цьому списку «Сущності», не повідомляють.
Поради психологів
Наші колеги з видання «Дніпро оперативний» вже публікували матеріал щодо Телеграм-каналу “Сущность Днепра”. Вони з’ясували, що проблема кібербулінгу вийшла на такий рівень, що батьки готові платити гроші за те, щоб інформацію про їхню дитину видалили з каналу. Так зробила, наприклад, мати потерпілої від кібербулінгу дівчинки Марія Іванівна з Дніпра. Вона розповідає, що хтось замовив пост про її доньку, туди виклали її фото та образливо підписали. Жінка була шокована, коли це побачила. Потім у неї почали просити гроші за видалення, і вона погодилася, бо не бачила іншого виходу.
Через такі дописи у постраждалої дитини може виникнути гострий емоційний стан або навіть депресія. Тому, скоріше за все, доведеться звернутися до психолога.
Вінницька психологиня Ірина Самолюк, яка працює з українськими дітьми та підлітками, коментує цю ситуацію так:
“Iнтернетбулінг, або кібербулінг, може серйозно підірвати психоемоційний стан дитини та підлітка. Побачивши своє фото, опубліковане без згоди, в негативному світлі й зі принизливими коментарями, дитина відчуває жах, сором, страх, тривогу і стан безвиході. Це може призвести до низької самооцінки, відчуття самотности, депресії, ізоляції, що в свою чергу провокує суїцидальну поведінку. Постійний стрес і напруга також можуть вплинути на її фізичне здоров'я”.
Борітеся -поборете
Вам Бог помагає
За вас сила,за вас слава
І воля святая!!!
Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до своєї України, який запалив поет своїми безсмертними творами.
У Волебаранецькій гімназії пройшов захід вшанування пам'яті великого поета -Т.Г.Шевченка
І хоч ми ще тільки учні, але ж нам творити долю нашої України!!!
Шевченко - це наша душа, наша мудрість, наша сила!
Учні 3,5,7 класів(вчит. Кавчак М.Т та Крикуненко О.М)
Учні гімназії долучились до акції "Місяць вдячності". У листівках написали свої побажання та висловили подяку ЗСУ, рятувальникам, волонтерам, усім, хто всі свої сили віддає для швидшого настання миру в Україні.
Слава Україні!
Героям слава!
У сучасному світі є безліч спокус, особливо в інтернет просторі. Це світ, в якому ми забуваємо про час, бо він біжить з неабиякою швидкістю.
Аби убезпечити дітей від негативного впливу інтернет сторінок, у Волебаранецькій гімназії були проведені заходи щодо протидії кіберзлочинам.
Учні переглянули відео «Основи життя: Кібербезпека», «Казка про золоті правила безпечного Інтернету», розглядали нестандартні ситуації та шукали вихід із них. Класні керівники провели виховні бесіди на тему «Кібернебезпека - головна ознака нової інформаційної компетентності», «Кібербулінг та інші загрози для дітей в інтернеті», «Безпека дітей в інтернеті».
Під такою назвою був проведений урок-вікторина з української мови у 5 класі.
Ми вивчаємо українську,ми любимо українську ,ми пишаємося,що ми- українці.
2-й клас
Лунай, наша мово, гучніше лунай!
Красою своєю - наш край звеселяй!
Звучи в щебетанні та пісні дібров.
Будь першою завжди серед усіх мов!
Дзвени у струмочках і потічках.
Брени у чарівних хвилях Дніпра.
Милуйся в калині, що цвітом буя.
Живи! Не здавайся, мово моя!
20 лютого в Україні відзначають День героїв Небесної Сотні - на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Гинули за честь, за волю, за право бути народом.
Ці трагічні дні боротьби були переломними, і на жаль, не останніми в новітній історії України. Війна, яка розпочалась тоді, триває і досі. Багато Героїв стало до лав Небесного Воїнства, захищаючи волю, незалежність і суверенітет держави на сході України.
19 лютого 2024 року українці відзначають День Державного герба. Цього дня 1992 року золотий тризуб на синьому щиті офіційно став національним символом, який нині впізнають у всьому світі.
День Єднання – це свято в Україні, встановлене 16 лютого 2022 року Указом Президента України.
Свято встановлено в Україні «з метою консолідації українського суспільства, його стійкості в умовах зростання загроз, інформаційно-пропагандистського, психологічного тиску на суспільну свідомість…».
Відповідно, 14 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ, згідно з яким 16 лютого визначене Днем Єднання в Україні. Про це він повідомив у відеозверненні до українців у понеділок 14 лютого 2022 року.
« Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність» - зазначив він.
Єднаймо наші душі і серця,
І помисли хай будуть в нас єдині!
Бо наша єдність – це мета Творця,
Бо наша Єдність – захист України!
Єднаймося у радості й біді,
Єднаймося в одній дружній родині,
Нас зробить єдність сильними тоді,
Коли в серцях любов до Батьківщини!
На базі Волебаранецької гімназії був проведений конкурс знавців німецької мови. У конкурсі взяли участь учні 8-9 класів. Під час конкурсу учні демонстрували свої знання, вправно вирішуючи різні за формою запропоновані завдання. Кожна команда змагалася у знаннях лексики та граматики з німецької мови.
Всім учасникам була оголошена подяка, та виставлені відповідні оцінки.
У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld».
Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною, колегами та друзями.
Учні початкових класів Волебаранецької гімназії взяли активну участь у акції.
https://www.facebook.com/100010740135181/videos/366431072938935?idorvanity=584312122439057&locale=uk_UA
,,Читання-це один з витоків мислення і розумового розвитку ".В.Сухомлинський.
Читання-одним тижнем не виміряти,це постійний процес,який дитина,доросла людина має робити протягом всього свого життя.
Ось і дочекались люди Стрітення Господнього. Цього року ми його святкуємо 2 лютого. У цей день зима, кажуть, іде туди, де було літо, а літо - де була зима. І зима з весною зустрічається. Якщо зима переможе, то довго ще буде холодно, а якщо весна візьме вгору, то поверне нам тепло.
У нашій гімназії цього дня було весело та затишно. Учні початкових класів разом з своїми наставниками взяли участь у музично - розважальній програмі до свята Стрітення, де було запропоновано їм зануритися у дивовижну весняну атмосферу, яка сповнена різноманітними сюрпризами та цікавинками, які потрібно було розгадати. Команда дівчат змагалася з командою хлопців у різних конкурсах. А на музичній паузі обидві команди співали караоке дуже гарні пісні про весну і пританцьовували.
Прийди, прийди, весно красна!
Чепури наш рідний край.
Засвіти нам сонце ясне,
З нами в гурті погуляй
ЯДС 2клас. Вивчаючи тему ,,Цінності"ми дізналися,чому людині потрібна доброчинність.І вирішили, що можемо зробити своїми руками годівнички для пернатих друзів.
Адже чесність-найважливіша умова успішного навчання:Як сам зробив, то й добре вийшло.Наша праця дуже цінна.
Що значить бути відповідальним?В.Сухомлинський "Як Федько робив уроки".
Учні 4 класу (кл.керівник М.В.Шурдак) ознайомилися з морально-етичними цінностями,на яких ґрунтується доброчесність.
У групах ,парах обговорили життєві ситуації,робили висновки про наслідки,які матиме та чи інша поведінка в певній ситуації.
22 січня всіма українцями відзначається національне свято – День Соборності України. Саме у цей день, у далекому 1919 році возз'єдналися Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка. Офіційно ця подія святкується з 1999 року. Територіальна єдність України ще з давніх часів – дуже болюча тема, так як вороги завжди "роздирали" нашу Батьківщину на дві частини. Тепер це свято, як ніколи актуальне. Всього за тисячу кілометрів від нас ведуться запеклі бої за єдність та свободу України.
З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, у гімназії був проведений виховний захід, в якому присутні переглянули документальні відеоматеріали, прозвучали вірші та учні створили ланцюг єдності. Виступив вчитель історії Яджак Р.М., який наголосив, що Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні, що єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків, що тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих героїв, які віддали своє життя за незалежність держави.
Проведені заходи посилили віру в те, що територіальна цілісність нашої Батьківщини, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми ще більше упевнилися, що «Україна – єдина країна». Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!